TY A JÁ, JENOM MY DVA, V KRUHU

A máme tu další ROZHOVOR světoznámých psychologů Mgr. Kudlákové a Dr. Junga o PŮSOBENÍ KRUHOVÉHO prostoru na lid a tentokrát i z jejich světoznámým hostem Martinou Mab Junga. (To příjmení je opravdu jen náhoda)

Dnešní téma je – jak působí kruh na dynamiku partnerského vztahu. Hned v úvodu předáváme slovo našemu krásnému hostu. Takže Mab co si o tom myslíš?

Prostredie, v ktorom žijeme je jeden z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje to ako sa cítime. A to ako sa cítime ovplyvňuje to, čo vydávame von. Smerom k druhým ľuďom. A to čo dávame von, to utvára naše vzťahy. Ľudia, ktorí rozmýšľajú nad svojim bývaním a vedome ho utvárajú, sú väčšinou aj ľudia, ktorí vedome utvárajú svoj život a svoje vzťahy. Kruhový tvar bývania podľa mňa prináša nové vnímanie priestoru. Energia ktorá prúdi v kruhovom priestore, je plná vzduchu života a jasnosti. Strávila som nejaký čas v jurtách a v byte v ktorom bývame sú niektoré priečky do polkruhu. Musím povedať, že sama s a v takomto priestore cítim harmonicky a mám pocit neustálej inšpirácie. Energia v takomto priestore prúdi vo vlnách, ktoré hladia a upokojujú. Preto, ak by som volila bývanie, ktoré je pre človeka a jeho vzťahy podporujúce, určite by som zvolila kruhový pôdorys, drevo, svetlo a veľký otvorený priestor s menšími útulnými zákutiami.

Hmmm… velice krásné Mab. Myslím, že k tomuto nemáme co dodat. Snad jenom to, že jsme rádi, že jedeme na dobré vlně. Srdečně děkujeme.
Tak a příští téma bude znít kruhový prostor a sport.

Komentáře