KAM TEĎ S TÝM DECKEM V KRUHOVÉM DOMĚ?

Info pro ty, co si myslí, že tvar nepůsobí na naše podvědomí alias rozhovory „psycholožky Kudlákové“ s „profesorem Jungem“. 🤣. Dnes jsme se znova setkali s humornou otázkou, jak se řeší v kruhovém domě, když chce rodič poslat dítě do kouta 😠🤬. když jsme se s touto otázkou obrátili na naše uvedené odborníky, přišli se zajímavým a zároveň logickým vysvětlením.

Cituji – v tomto případě se jedná o zjevnou potřebu rodiče, který hledá nejlepší řešení při vypjaté situaci při výchově nedozrálého jedince ve vytlačení problému do periférie vědomí. Ve fyzickém světe to znamená, vytlačení vzpurného nedospělého jedince do tmavého a skrytého koutu v bláhovém domnění, že problém byl tímto vyřešen. Jak podotkla trefně psycholog Kudláková prostě to 💩 schováme pod kobereček.

V případě kruhových staveb, nám prostor neumožňuje využití tohoto převzatého vzorce výchovy. Asimilaci druhých jedinců nás kruhový prostor podvědomě nabádá k vyřešení a dořešení vzniklých výchovných situacích.

Tady profesor Jung jen poznamenal, že role vychovatele a vychovávaného je chybná a přesnější by byla vychovávaný (dlouhodobě) versus vychovávaný (krátkodobě).

Při další otázce, co si myslí o tom, že kruhový prostor podporuje řešení konfliktních situací, nám bylo sděleno, že tady to hodně závisí na každém jedinci.

Cituji – Shodujeme se na tom, že na podvědomé úrovni v kruhovém prostoru nebude docházet oproti lineárním stavbám k prudkým výkyvům vědomí. Na druhé straně, pokud tady dojde k jakémukoliv psychickému procesu, bude mít tento proces setrvalejší stav… tentokrát trefně podotkl profesor. Prostě co jsi a kam kráčíš, v tom ti kruh na podvědomé úrovni napomáhá.

PS: Pokud Vás tyto rozhovory zajímají, prosíme o další dotazy pro tuto slavnou dvojici. Na příště máme připravený ještě jeden dotaz ohledně toho, jak se v kruhovém domě řeší prosba prarodičů, zdali by se tam našel i nějaký koutek pro ně.

Konec chatu
Pište otázku…

Komentáře