Jak se rodí kruhové organické stavby

Dneska vám ukážeme (hlavně teda prostřednictvím fotek), jak probíhá zrození našich kruhových domečků. Nejdříve představím našeho krásného modela. Jmenuje se Ulita a zabydlel se v západních Čechách. Možná vám přijde na první pohled strohý, ale když se pořádně podíváte uvidíte, že opravdu stojí za to. Mužnost mu propůjčují krásná modrá okna a něžnost jeho tvar. „Rození“ našeho domečku probíhalo převážně v zimních měsících, tak nebyla nouze o různé překvapení ze strany matky přírody, ale my se nevzdáme tak snadno 😊.

Život našich kruháčů začíná v dílně. Pečlivě vybereme pěkné kousky dřeva (někdy teda pořádné kusance 😊). Všechno se musí nachystat a správně označit, nařezat a jedeme dál.

Tak dorazili jsme na místo.

První, co je třeba udělat je postavit pevné základy (víte, jak to bylo v té pohádce o třech prasátkách). Nejdříve jsme vybagrovali plochu (samozřejmě máme vše pořádně změřené a propočítané – držíme se hesla dvakrát měř a jednou řež 😊) pro položení základů, položili bednění a vybetonovali. Základ máme a co bude dál??

Je na čase začít sestavovat dřevěnou konstrukci. Nejprve je nutné ukotvit železné spoje a jedeme dál. Teď už to půjde rychle – jeden sloup za druhým… Šup a máme dřevěný skelet hotový! Pomalu už to začíná ožívat, že? Necháváme si záležet na každičkém kousku, všechno musí perfektně sedět. Někdy ani dvě ruce nestačí….

Zelezné spoje ukotveny

Základ pro podlahu a krovy na stropy máme hotovy. Tak schválně, co vám náš kruháč takhle z dálky připomíná?

Pracujeme ve dne, v noci….

Další velký krok je vnější obložení domu. Jakmile máme hotovo přesuneme se na chvíli dovnitř. Je třeba všechno připojit, obložit a konečně domeček má okna! No nebude to nádherné každý den koukat z okna ven?

Rozdělení místností a zavedení elektřiny jsou další položky na programu dne. Vše je připraveno a nyní si trochu pohrajeme pokládáním dlažeb. Máme spoustu práce před sebou. Nejdříve položit dlažbu a pak ohoblovat podlahu ve zbývajících pokojích.

Je krása pozorovat, jak něco vzniká úplně od první čáky na papíru, řezu pily přes položení základů až po vdechnutí života v podobě oken, podlah, dveří…

Toto je jen malá ukázka ze „života“ našich kruhových domů. Doufám, že se vám malá procházka zrozením líbila tak zase příště… Mějte se krásně!

Váš STVOŘENO PRO ŽIVOT / CREATED FOR LIFE tým,
Navrhujeme, vyrábíme a stavíme kruhové dřevěné domy. Naše stavby podporují v lidech tvořivost a dávají jim možnost zhmotnit své vize do reality.
STVOŘENO PRO ŽIVOT – Kruhové dřevěné domy pro tvořivý život
CREATED FOR LIFE – Round wooden houses for your creative life
tel CZ: +420 731 655 010
e-mail: infocz@cretedforlife.eu
Komentáře