CO JE TO Sibiřský a altajský cedr „pinus cembra sibirica“?

Cedr je symbolem velikosti, krásy a dlouhověkosti.
Sibiřská pinie je farmaceutický strom. Jeho léčivé účinky se projevují v důsledku přítomnosti esenciálních olejů a biologických činitelů / fytocintů/. Tyto těkavé látky sterilizují vzduch a činí jej zdravějším. Inhalace cedru zvyšuje imunitní systém, stopové prvky a vitamíny z cedru se dostanou
do plic a do krevního oběhu, takže je tělo velmi snadno absorvuje.
Příznivý účinek na lidský organismus je vědecky dokázán.
Dřevo ze sibiřského cedru účinně pomáhá :

– při poruchách nervového systému/ včetně stresu a nespavosti/
– bolestech páteře
– poruchách kardiovaskulárního systému
– onemocnění dýchacích cest, akutních respiračních onemocněních, chřipce

Nábytek se sibiřského cedru je vysoce ceněn nejen kvůli krásné textuře, ale také jako desinfekční prostředek, který pozitivně ovlivňuje lidské zdraví.
Vyznačuje se vysokými fyzikálně mechanickými vlastnostmi, dřevo odolává hnilobě, obsahuje pryskyřici se speciálními oleji, které vydávají příjemné a charakteristické aroma.
Pro své universální vlastnosti je sibiřký cedr používán už tisíce let.
Nábytek ze sibiřského cedru se vyráběl pro šlechtu a carskou rodinu v době carského Ruska. Již v době Ivana Hrozného v 16.století byly výrobky z cedrového dřeva a piniové oříšky vyvažovány kožešinami ze sobola, bobra, kuny, veverky a hermelínem. Bohužel v dnešní době tyto platby již nejsou u nás akceptovatelné, tekže v případě zájmu použití tohoto kouzelného a mocného materiálu v naších stavbách příjmame jen české koruny, eura.

CO JE TO Sibiřský a altajský cedr "pinus cembra sibirica"?Cedr je symbolem velikosti, krásy a dlouhověkosti.Sibiřská pinie je farmaceutický strom. Jeho léčivé účinky se projevují v důsledku přítomnosti esenciálních olejů a biologických činitelů / fytocintů/. Tyto těkavé látky sterilizují vzduch a činí jej zdravějším. Inhalace cedru zvyšuje imunitní systém, stopové prvky a vitamíny z cedru se dostanoudo plic a do krevního oběhu, takže je tělo velmi snadno absorvuje.Příznivý účinek na lidský organismus je vědecky dokázán.Dřevo ze sibiřského cedru účinně pomáhá : při poruchách nervového systému/ včetně stresu a nespavosti/ bolestech páteře poruchách kardiovaskulárního systému onemocnění dýchacích cest, akutních respiračních onemocněních, chřipceNábytek se sibiřského cedru je vysoce ceněn nejen kvůli krásné textuře, ale také jako desinfekční prostředek, který pozitivně ovlivňuje lidské zdraví.Vyznačuje se vysokými fyzikálně mechanickými vlastnostmi, dřevo odolává hnilobě, obsahuje pryskyřici se speciálními oleji, které vydávají příjemné a charakteristické aroma.Pro své universální vlastnosti je sibiřký cedr používán už tisíce let.Nábytek ze sibiřského cedru se vyráběl pro šlechtu a carskou rodinu v době carského Ruska. Již v době Ivana Hrozného v 16.století byly výrobky z cedrového dřeva a piniové oříšky vyvažovány kožešinami ze sobola, bobra, kuny, veverky a hermelínem. Bohužel v dnešní době tyto platby již nejsou u nás akceptovatelné, tekže v případě zájmu použití tohoto kouzelného a mocného materiálu v naších stavbách příjmame jen české koruny, eura.

Zveřejnil(a) Stvořeno pro Život dne Pondělí 25. března 2019

Komentáře